SLOVO REDAKCE

16. února 2020 | Milí čtenáři,

nebyla to úplně zima podle J. Lady, ale alespoň jste nemuseli vytahovat sněhule a podírat se Václavákem, náměstím Svobody, Prokešově náměstím, Sedláčkovou ulicí, třídou Kosmonautů, Mýtskou ulicí, Tyršovými sady nebo třeba ulicí Dr. Stejskala v nemravných záplavách špinavého, mokrého a studeného sněhu. Buďme rádi za letošní bláto s léčivými účinky. Discobolos

A co takhle ještě terapii dobrou povídkou? S počátkem nového roku přichází očekávaná anketa o Povídku roku 2019. Redakce pečlivě prošla všech 200 autorských textů a vybrala ty s největším ohlasem čtenářů. Opět jsme je kvůli fér play rozdělili do 4 kategorií, ve které se utkají o vaše hlasy. Uvařte si tedy čaj nebo kávu a připomeňte si tyto finalisty (a klidně se znovu začtěte).

V kategorii Klasika se nominovali tito autoři: Ron se svými třemi povídkami Hodina mezi psem a vlkem, První sníh a Schodišťová lampa, dále pak Pip a jeho Šikovně rozlité frappé a kategorii uzavírá Ryba z volné ruky od autora Full.of. Kategorii Romantika ovládla autorka nebi a její Svatba, VýtahOblek a Pekelník a k ní se probojoval Alianor s Hrabětem Dračího řádu. Kategorii Tvrďárna reprezentují Ron a povídky Výpalný a Antický svět, Alianor a jeho Profesorův mazánek, Petřík se svou Ondrovou převýchovou a výčet uzavírá infeg s Výcvikem na farmě. A autorsky nejpestřejší je letos kategorie Román, kde najdeme Rona a jeho Kierana, nebi s Nocí a dnem, Kashttanovo Zažehnutí, TROYAT s Cukrovou horou a kuscheltyp a jeho Můj problém.

Vybírejte a hlasujte uvážlivě, není to leckdy jednoduchá volba. Najděte si čas a začtěte se ještě jednou do těchto skvělých příběhů a jsme si jistí, že nakonec najdetě svého favorita :-)

Tak hodně štěstí autorům do nastávajícího klání a mnoho zábavy čtenářům při volbě.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

31. prosince 2019 | Milí čtenáři, milí autoři, milí Ostrované,

náš starý rok 2019 se chýlí ke konci a tak jako všem ostatním i nám to nedá se neohlédnout zpět. A že to byl na Ostrově dobrý rok! Na webu se nám urodilo od 25 autorů bez jedné 200 povídek, takže víc než jeden originální text obden. Redakce a naši korektoři tak prošli odhadem jeden až dva miliony slov před tím, než jsme povídky publikovali. Uff :-)

PF2020

Psali jste opět o všem možném, ve všech myslitelných vyprávěcích stylech, tématech a žánrech. Mohli jste si přečíst 98 romantických, 37 klasických a 64 tvrďáckých povídek a navíc jsme pro vás sestavili dva tématické sborníky. Stránky za rok 2019 přilákaly 300 tisíc návštěv a texty jste si zobrazili víc než 1,2 milionkrát. A 12 z vás nás podpořilo 20 příspěvky a zařadilo se mezi patrony OP. Takže děkujeme, že jsme pro vás důležití :-) Tahle všechna čísla nám dělají vážně radost, doufáme, že i vám.

A co plánujeme na další rok 2020?

Především, OP jedou a nezpomalí :-) Rádi bychom pokračovali kromě běžného publikování a korektování vašich povídek také ve vydávání elektronických sborníků. I nadále zůstaneme neziskoví, bez otravných reklam nebo jiné komerce. Chtěli bychom také vykouknout z naší "ostrovní" bubliny a uspořádat třeba nějakou povídkovou soutěž pro trochu šiřší LGBTQ+ veřejnost. Také pořád musíme myslet na nápad začít vydávat povídkové audio-booky. Pokud by vás k těmto aktivitám něco napadalo, chtěli byste se na nich podílet nebo máte jiný nápad na další rozvoj OP, určitě nám napište a probereme to.

Děkujeme za přízeň a podporu a do nového roku 2020 vám přejeme kreativitu, která jako minulý rok pomůže obarvit gay literární svět. Tak mnoho barevných slov!

Vaše ostrovní Redakce

SLOVO REDAKCE

28. října 2019 | Milí čtenáři, barevný podzim udeřil s plnou parádou a podpořen sváteční atmosférou výročí vzniku republiky zasáhl nás docela nepřipravené. Procházeli jsme se svahy Českého ráje, nad hlavou listoví starých buků s kořeny, které musíte přelézat, ze skalních výstupků jsme dohlédli až k ještědskému hřbetu a lesům Jizerek a titěrné české Lužice. Tahle zahrádka od Porty Bohemiky po skály Krkonoš je klíč k české romantické povaze a idealismu, napadalo nás a hledali v ní inspiraci nebo myšlenku do Slova redakce ke svátku státnosti, ale také 30 let svobody.

Kluci po práci a studiu

Ano, možná si říkáte – vždyť je to jen web s gay-erotickými povídkami a ne knihovna Klementina. Ano, máte pravdu. Ale na narozdíl od odvěkého Klementina, které přečkalo všechny rozmary doby a roztodivné podoby společnosti, Ostrovní povídky mohou existovat jenom v této době. Ve svobodném světě a pro myslí svobodné lidi. Ukazují krásně, lépe než politické deklarace a statistiky statistiků, že jsme se stali společností otevřenou, velkorysou a ohleduplnou. Že víc a víc chápeme, že lidi stejně jako jejich sny a lásky jsou sice různí, ale uvnitř stejně pravdiví. A tahle skutečná svoboda v našich hlavách nepřišla sama se Sametovou revolucí ani s příbojem privatizace – tahle svoboda přišla díky úsilí nás všech, díky každému jedinému člověku, který respektuje, i když třeba nerozumí.

Na České televizi běží teď spoty, kde mladí lidé vysvětlují: svoboda je pro mě, když... S dávkou umírněné skromnosti si tedy v redakci sedáme na stůl, držíme se kolem ramen a houpeme nohama. Kamera najíždí a my unisono říkáme: Svoboda je pro nás, když běží OP. Díky vám všem za to.

 

Vaše Redakce

P.S.: K výročí jsme také vydali nový, v pořadí třetí sborník OP: Kluci po práci a studiu. Podívejte se na něj a pošlete ho dál do světa.

SLOVO REDAKCE

18. srpna 2019 | Milí čtenáři, čas letí. V předchozím slovu redakce jsme s očekáváním vyhlíželi trička dolů, teď je člověk rád za nedopnutou košili.

Sběrač vína

Doufáme, že jste si léto užili a že jeho poslední dva týdny plánujete ještě nějak zajímavě strávit. A pokud jste se právě vrátili z dovolené na Baleárech nebo z Jeseníků, zjistíte, že OP v létě rozhodně nezahálely a že se můžete těšit na pestrý nášup.

Hlavně to byla nálož více než 70 povídek! Mezi autory najdete mimo jiné třeba zmetka, Rona nebo nebi, kteří psali, snad jako by ani žádnou dovolenou neměli, a dokonce vám mohla uniknout nová série Stopař :-) Děkujeme. A právě zmetek se pro vás zasloužil ještě o jedno příjemné překvapení: tolik očekávaný rozhovor se Saavikem, kde nám autor odkrývá nejen něco o sobě, ale také, co se skrývá za jeho přezdívkou, nebo jak se mu spolupracovalo s Hráškem.

Tím tuhle letní aktualitku ukončíme a budeme se těšit, kam naše autory nasměrují první barevná podzimní rána. Do té doby se mějte a psaní a četbě zdar.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

28. dubna 2019 | Milí čtenáři, teploty v Česku atakují ty letní a mírné tropy nejsou už jen devízou Ostrova, odkud jsme se právě vrátili. A opět, jako každý rok, jdeme Prahou a oči máme na stopkách. Jak vidno, pražští kluci se jednoznačně přesunuli do tzv. Fáze první: kraťasy (podle naší Ostrovní terminologie). Je jen otázkou měsíce, maximálně dvou, a jsme ve Fázi druhé: trička dolů. Doufáme, že i v jiných končinách republiky jste na tom stejně. I když…, ono v Praze se dají najít i takové světové unikáty jako Fáze 30 – ale klikejte jen ti, co máte rádi výstavy, ostatní se budou nudit ;-)
Kluci v přírodě

Ale k věci. Nejprve napravíme malý rest z minula. Druhý tip redakce jsme před měsícem udělili Full.ofově povídce Dobré věci, která si nás získala originalitou a smyslem pro řemeslo i humor, která tuto autorskou dvojici na OP už dlouho provází. Tip na přečtení je opět pro všechny, zaujme jak příběhem s povídkovou pointou, stejně jako erotickými pasážemi a popisem světa umělců. Takže: gratulace!

Druhá zpráva je zpráva superdobrá. Co se nám rozleželo v hlavě během dovolené v národních parcích Ostrova, jsme hodili na elektronický papír a představujeme vám druhý Sborník OP, tentokrát věnovaný tématu Kluci v přírodě. Najdete tu opět výběr desítky výborných povídek, kde příroda hraje prim. Je libo romantiku na horách, nebo klasickou jízdu na exotické pláži? Nebo snad tvrdší akcičku v hlubokém lese? Tak dost slov a stahujte sborník, dokud je ještě teplý! Jo a šiřte ho! E-book je zdarma a můžete ho poslat komukoli mailem, nahrát ho kamkoli na svůj blog a podobně. Jen ať internet pozná, co jsou to OP! :-D

Poslední odstavec je vlastně jen krátká zmínka. Během našeho trmácení ostrovními krásami se tu rozhořela diskuze o OP obecně. Jsme za ni rádi a náš příspěvek do ní najdete zde.

Toť vše pro tuto chvíli a vyhlížejme tu druhou fázi!
Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

2. března 2019 | Milí čtenáři, měsíc se s měsícem sešel a ten nový přinesl nejen pozdní předjaří, ale také vyhodnocení výroční ankety o nejlepší povídku loňského roku. I když to místy začátkem vypadalo na těsné souboje, nakonec se ukázalo, že bude rozhodnuto s poměrně historickým převisem. Takže sláva vítězům a velká čest poraženým, všechny kousky stály značně za to :-) Sběrač vína

A kdo že si tedy naše vavříny odnáší? V kategorii romantika zazářil Zmetek s povídkou Nítěnka, loňskou klasiku nám opanoval Good Guy s jeho Láska je odpověď, tvrďárna roku 2018 patří Teploušovi proti své vůli od Petříka a románovým sériím zakralovala Cukrová hora od Troyata (což je už druhá trofej pro tuto sérii, po povídce roku 2017). Autorům blahopřejeme a za všechny nadšené čtenáře děkujeme, že jejich texty na OP spatřily světlo gay-erotického světa. Toho našeho tichého a skromného světa, v klídku orbitujícího kolem masivního českého literárního slunce, čekajícího na svou chvíli. Tak jako každý rok, i tentokrát jste nás všechny posunuli blíž k uznání, které nás jednou společně čeká :-) Tak dík a vítejte mezi zapsané do naší tiché historie české gay-literární tvorby!

A když už mluvíme o tvorbě – jistě jste zaregistrovali, že jsme spustili projekt příprav vámi nadšeně vyžádaných audio-povídek. Hledáme zájemce o namlouvání povídek a případnou editaci zvukové stopy a efektů. Zatím se nám moc zájemců nepřihlásilo (0), tak s tím něco udělejme, ať nápad nevyšumí do meziplanetárního ztracena.

Stejně tak přijďte diskutovat o nových funkcích pro OP, do kterých se plánujeme pustit. Máte jedinečnou příležitost promluvit do toho, jak vaše OP budou zanedlouho vypadat.

Čtení a psaní zdar, na OPéčku zvláště!
Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

3. února 2019 | Milí čtenáři, už se nám leden přehoupnul do února a to je už skoro jaro, což je náš obvyklý čas, kdy vyhlašujeme anketu o nejlepší povídky předešlého roku. Tentokrát bylo z čeho vybírat, povídek se nám urodilo na dvě stovky, což je, bratru, už číslo, které potěší i ty nejzatvrzelejší pesimisty – se světem to nejde zas tak z kopce.

Discobolos

A kdo se tedy ve velké konkurenci probojoval do nominací na povídku roku 2018? Výsledné listiny udatných finalistů a jejich textů vidíte vlevo v anketách. Tento rok jsme se rozhodli pro pět povídek s nejvyšším čtenářským ohodnocením z každé kategorie, které jsou letos čtyři. Tedy vedle romantiky, klasiky a tvrďárny přibyla i kategorie romány, do kterých jsme vyčlenili série s mnoha pokračováními, protože těch se v předešlém roce urodilo taky obrovské množství.

Vybírejte tedy pečlivě, pročtěte si povídky kandidátů klidně znovu a zodpovědně hlasujte. Záleží to teď jenom na vás. Čas na to máte, jak bývá obvyklé, přibližně měsíc. Nenechávejte to tedy na poslední chvíli.

Na závěr na vás máme malou konzultaci. Z čtenářských nápadů na vylepšení stránek vybíráme dva a rádi bychom znali váš názor. Napište nám ho do komentářů tady níže. Prvním nápadem je dát ještě jednu šanci sociálním sítím, poté, co Tumblr začal odstraňovat eroticky laděné posty. Nabízí se tedy Twitter. Typickým obsahem by byly twíty s oznámením o nové povídce plus malé a rychlé aktuality z dění v redakci a vůbec v celé komunitě. Používali byste Twitter? Máte ho a nebo byste si ho kvůli tomu anonymně založili a sledovali nás? Druhým nápadem je umožnit vám čtenářům načítat některé povídky jako audio-booky. Bylo by to pro vás zajímavé? Poslouchali byste je? Nebo byste je rádi načítali? Je to krok správným směrem? Dejte nám vědět, děláme to pro vás :-)

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

30. prosince 2018 | Milí čtenáři, zdá se nám, jako bychom psali poslední ostrovní PFko před pár měsíci. Inu, letí to a to pořádně. Možná je to i tím, že běžný rok prosvištíme ve shonu a stresu a pak se znenadání o vánočním čase zastavíme a nestačíme se divit. Do toho nového roku vám všem tedy přejeme sílu a moudrost se zastavovat častěji a na delší dobu. A pokud to bude zastavení nad nějakou z OP povídek, ještě lépe! Pročtěte si ji jednou a podruhé, zasněte se nebo si užijte. Obojí je zdravé :-).

Nechceme se pár hodin před přelomem roku nějak zvlášť rozbilancovávat. Shrňme tedy jen, že rok 2018 byl pro OP velmi úspěšný. Publikovali jsme doposud nejvíc povídek v historii, celých 200. To je víc jak jedna obden! A to, prosím, mluvíme o kvalitních textech, pečlivých korekturách a zodpovědné editaci. Kromě webové publikace jsme přidali i rozrůstající se portfolio tištěných knih, které zažívají své první úspěchy v knihkupectvích. A k tomu jeden sborník jako ebook. Jen tak dál a vám všem SLÁVA!

Velkých, i když možná ne tak viditelných změn se dočkal i náš web. Zvýšili jsme dramaticky bezpečnost vašich účtů pomocí https protokolu, přidali nové ocenění a naučili se vyrábět elektronické knihy. To všechno bylo možné jen díky vašim příspěvkům na provoz, za které vážně upřímně děkujeme. A za příspěvky, které jsme teď dostali k Vánocům už chystáme další vylepšení a upgrady. Pokud vás napadá, na co bychom se měli zaměřit, ať už to bude sebešílenější nápad, dejte nám o tom vědět. Třeba to zmákneme.

Ještě jednou vše nej do roku 2019, hodně inspirace, zmíněného zvolnění a v neposlední řadě zdraví!

Vaše Redakce

pf2019

SLOVO REDAKCE

6. prosince 2018 | Milí čtenáři, je tu prosinec, a kdo čekal závěje, je drtivě zklamán. Tam, kde ale nadílka nikdy nezklame, jsou Ostrovní povídky. Podle OP by se vlastně už mohly začít psát pranostiky. Takže: "O svaté Barboře, povídky leží na dvoře". No, ehm, co třeba: "Na svatou Lucii jasný den, urodí se povídky a len". Dobře, na pranostikách ještě zapracujeme :-)

Knihy na Vánoce

Ze štědré povídkové nadílky za poslední týdny se můžeme krátce zastavit nad příběhem od Good Guye, kterého tímto ještě jednou vítáme na OP zpět. Povídka Láska je odpověď si nás získala od první korektury a rozhodli jsme se ji ocenit prvním Tipem redakce. A proč ji doporučujeme každému k přečtení? Good Guyův stylisticky a žánrově přesvědčivý text přináší na OP téma, které je velmi originální, ale vlastně v běžném životě ne tak ojedinělé: manželství, rodina s dětmi a touha po mužské lásce, která neznamená jen tvrdší sex a úlevu. V paralelní roli otce i gay milence se tak hlavní hrdina setkává nejen se známými problémy v erotických vztazích, ale také s vnitřním zmatkem z rozporů života rozkročeného mezi dva tak rozdílné světy. A nebo lze nalézt harmonii i zde? A co pro ni musíš obětovat? To se jistě dozvíme v dalších kvalitních pokračováních. Něco nám ale tiše našeptává, že nikdy nemůžeš mít vše.

Za Redakci OP jsme rádi, že toto jsou první Vánoce, kdy vám můžeme nabídnout nejen virtuální, ale i reálnou vánoční nadílku – trojici vydaných knih a jeden ebook na základě originální tvorby pro OP. Pokud ještě sháníte dárek pro partnera, gay-naladěného kamaráda či kamarádku, myslíme, že se ještě objednávka z větších eshopů stíhá s doručením do Vánoc. Nejen že to bude super originální dárek pro vašeho blízkého, ale taky malé poděkování samotným autorům. Stejně tak nás potěší, pokud někomu pod vánočním stromkem přistane flashka (nebo jen lísteček s odkazem) s 1. elektronickým sborníkem povídek z OP :-)

Tolik pro tuto předvánoční chvíli. Užijte si svátky tak, jak máte rádi, nepřehánějte to s nákupním maratonem a dopřejte si čas na své blízké. A klidně i na Ostrovní povídky ;-) A před Silvestrem ještě přispěcháme s přáním!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

28. října 2018 | Milí čtenáři, tak a je to tady! 28. říjen – slavný den narozenin Ostrovních povídek. A že je co slavit, je o tom plná televize. Nebo se podívejte ven z okna, zapněte rádio, slaví všichni. Máme z toho radost. A jak jsme slíbili, i my přicházíme se třemi dárky pro OP a doufáme, že se budou líbit.

První naše obětina je mírně předělané menu, kde jsme nově rozdělili vaše texty na POVÍDKY, kde najdete ony tři známé kategorie plus všechny povídky z Ostrova, potom ROMÁNY, kam řadíme všechny delší cykly povídek na pokračování, SBORNÍKY, ke kterým se za chvilku dostaneme, a nakonec KNIHY, kde najdete všechny tištěné publikace vzniknuvší na základě povídkové tvorby u nás na OP. Ale nebojte se, že vám něco unikne. Pokud kliknete na ČÍST POVÍDKY nahoře vpravo, nebo na mobilu rozbalíte menu a vyberete stejnojmennou položku, dostanete se na pěkně chronologický výpis všeho, co se u nás publikuje. Takže nový menu rulez!

the best of 2012 2017Jako druhou vymoženost vám představujeme zbrusu nové ocenění povídek. Jmenuje se TIP REDAKCE a budou ho příležitostně dostávat texty, které nás v redakci obzvlášť oslovily a o kterých si myslíme, že by mohly být zajímavé pro širší čtenářstvo, nejen pro fanoušky daného autora. Takže pokud uvidíš u nějaké tvrďárny náš tip, nemusíš se ani jako romantik obávat, že nedostaneš naservírováno něco extra, v čem si najdeš to svoje. Takto oceněnou povídku taky krátce zmíníme a rozebereme ve Slovu redakce.

A náš poslední dárek OP je snad ten nejdůležitější. Bylo nám od začátku jasné, že OP není nic bez lidí za nimi. Tedy bez autorů, čtenářů a spolupracovníků redakce – dárek by měl směřovat především jim. A co potěší takového autora nejvíc? Máme zato, že publikace jeho textu. Rozhodli jsme se tedy sestavit historicky první sborník OP s podtitulem THE BEST OF 2012–2017, který výběrem 10 ikonických povídek provede čtenáře tvorbou na OP průřezově od samého počátku. Sborník vychází jako elektronická kniha (ebook) ve formátu EPUB, který si ve velmi pohodlné podobě zobrazíte na e-čtečkách, na PC pomocí např. prohlížeče Edge nebo jiného prohlížeče s příslušným pluginem případně v online čtečce a na mobilu či tabletu pomocí aplikace Knihy (Android i iOS). Samozřejmě vybrat několik málo děl byl velmi těžký úkol a cestu, jakou jsme se nakonec vydali, naznačujeme v předmluvě. Prozradit můžeme, že tématických sborníků do budoucna plánujeme celou řadu, tak doufáme, že se publikace dočkají všechny klíčové texty, které tvoří kostru OP.

Na závěr chceme celým Ostrovním povídkám, stejně jako všem autorů, spolupracovníkům, patronům i čtenářům, popřát vše nejlepší, pevné zdraví a mnoho vitality na naší cestě za kvalitní a respektovanou gay erotickou tvorbou. A že se nám už teď tolik daří! :-)

Vše nej!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

9. září 2018 | Milí čtenáři, horké léto zapadá za obzor a z východu přichází podzim. Končí to období tílek, triček a netriček a opět se přesouváme k mikinám a později k bundám. To je prostě cyklus, který si na nás Země vymyslela a kvůli kterému si budeme muset vystačit s většími dávkami fantazie. A to není vůbec špatné, když si uvědomíme, jak jsme právě v tomto jako čtenáři OP dobří :-)

Blíží se také 28. říjen. Slavný den. Bude tomu na den přesně, kdy byly před mnoha lety založeny přesně dvě věci, které změnily naše životy. Před sto lety nějaká republika a před šesti lety nějaké povídkové stránky. Připomínáme to trochu dopředu, abyste se stačili naladit na správnou slavnostní atmosféru. Samozřejmě usilovně přemýšlíme, jak výročí OP oslavit. Máme jeden dva nápady, ale budeme rádi, pokud nám napíšete do komentářů vaše návrhy. Nemusíte se držet při zemi, neklaďte meze fantazii, maximálně váš nápad odročíme na desetileté výročí ;-)

Vesnický závod

Já, Inrův dědicJeden malý dárek ale dáme OP už s předstihem dnes. Jak jistě víte, dvěma povídkovým sériím se poštěstilo (lépe řečeno si to autoři pořádně vydřeli) vyjít knižně a zamířit mezi široké publikum, daleko za hranice našich OP. Byl to pro nás slavnostní okamžik. OP tím vyrazily tak trochu do světa a staly se skutečnou pevnou základnou pro českou gay-erotickou literární tvorbu. Chceme podpořit nejen tyto spisovatele, ale také vás ostatní, nadějné autory, abyste zapřemýšleli nad tím, dát svému dílu nový kabát a poslat ho do pater tištěné literatury. Není to tak nemožné, jak to vypadá. Na vaši podporu zakládáme novou sekci v levém menu KNIHY, kde bude mít místo každý vydaný počin, který vznikl na základě povídek tvořených pro OP. Najdete tu anotace knih, základní bibliografické údaje, odkazy na jejich stránky či prodejní místo. Pod knihami také můžete diskutovat v komentářích, jak jste zvyklí u povídek. Bude-li zájem (napište do komentářů), přidáme návod, jak takovou knihu publikovat a co to všechno obnáší.

Radost máme také z rozhovorů s oblíbenými autory, kterých se přes léto urodilo hned několik (vlivný OP žurnalista Jaachim nám vyzpovídal Hráška, Keva a zmetka). Pokud vás napadá další zajímavý autor, kterého byste chtěli lépe poznat, dejte nám vědět v komentáři níže, nebo Jaachimovi napiště přímo.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat patronům stránek za příspěvky na provoz. Někteří z vás si na nás vzpomenou dokonce pravidelně, což je opravdu úžasné. Je to velký pokrok od dob, kdy jsme museli provoz serveru platit celý sami, dnes nám vaše příspěvky umožňují nakoupit nové funkce (například nedávné zvýšení bezpečnosti serveru pomocí protokolu https://). Toto je přesně cesta, jak dělat internetové projekty udržitelné, a nás moc těší, že to vidíte také tak. Díky moc!

Na oslavě 6. narozenin nashledanou!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

12. června 2018 | Milí čtenáři, začneme zhurta první novinkou. Nebudeme chodit kolem horké letní kaše: Vesnický závod je venku! Vytištěný, nažehlený a přichystaný. Kluci to dotáhli, jak jsme ostatně čekali, zdárně až do úplného finále. Kniha je už teď k mání v tomto e-shopu. Tam se jim totiž román zalíbil natolik, že se ho rozhodli zařadit do svého běžného sortimentu. Protože chtějí kluky podpořit, nabídli jim lepší podmínky, než jaké budou mít v běžné distribuci v síti Kosmas (tam se kniha objeví ještě do začátku prázdnin). Ohromně vz fotka 3dnás to těší – o to víc, že je to jeden z nejkvalitnějších e-shopů u nás, mají na Heuréce 100%. Čtenáři, kteří s pořízením knihy vyčkávali, zda si opravdu tu trnitou cestu prošlape a bude vydána, můžou plesat – román může přistát u vás ve schránce během jednoho, dvou dnů. A pokud chcete kluky podpořit, zvažte nákup ve zmiňovaném e-shopu. Aktuality ohledně románu, jako jsou recenze, chystaný křest nebo další plány kluků, můžete sledovat na jejich webu.

Další příjemnou novinkou (žádná nepříjemná nebude), je první žurnalistický počin od Jaachima: rozhovor s autorem Troyatem, který byl oceněn titulem Povídka roku. Začtěte se o tom, co Troyata inspiruje, o jakých dalších povídkách přemýšlí, jaké jiné texty a postavy má mezi svými oblíbenými, a pozornější čtenáři narazí i na filozofická místa. Podle nás je to opravdu povedený kousek :-). Pokud se vám tento nový nápad taky líbí a chcete z něho udělat tradici, napište nám nebo Jaachimovi slovo podpory.

Ačkoliv novinky to byly důležité, slovo redakce vydalo dnes jen na dva krátké odstavce. Využijme toho a místo redakčního sloupku se začtěme do další várky skvělých povídek, které jinde na netu nenajdeme. To si pište ;-)

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

21. dubna 2018 | Milí čtenáři, jaro skončilo, léto je tu. Naplno a bez vytáček, o dva měsíce dříve. A to s sebou přináší výhody, o kterých jsme fantazírovali už v mnoha Slovech redakce: trička přes rameno, koupaliště, kraťasy na půl žerdi… A k těmto dobrým zprávám se přidávají i vaše Ostrovní povídky se svou pozitivní troškou do mlýna.

Ano, vyhlašujeme dlouho očekávanou anketu o nejlepší čtenářskou povídku roku 2017. (Úvodní triumfální znělka s podtóny bombastičnosti.) Je nám ctí vám vyhlásit, že romantickou povídku roku si odnáší naše autorská stálíce Hrášek za Chlapce v mé náruči – gratulujeme! Pokud se přesuneme do kategorie klasických povídek, vavříny si s přehledem vysloužil Kev1000 se svým Dredařem na treku – doufáme, že to pro tebe bude velké povzbuzení do další tvorby, gratulujeme! A kategorii tvrďáren opanovala rozsáhlá série Cukrová hora od Troyata – taktéž se přidáváme ke gratulaci! Všem autorům odměníme povídky, tak jako obvykle, odznáčkem a oceněním, kterým se jednou pro vždy zapsali do síně slávy OP :-).

Já, Inrův dědic - obálkaDruhá dobrá zpráva, kterou jsme si pro vás přichystali, nás přesouvá od publikací elektronických děl k těm fyzickým, papírovým. Ať už se vám to zdá sebeneuvěřitelnější, tak po Vesnickém závodu od Full.ofa a Leckda si další povídková série původně publikovaná na OP prošlapala trnitou cestu k fyzické publikaci ve formě knihy. Je jí román Já, Inrův dědic od autora Michala, která vychází z oblíbené Románové pohádky. Michalova kniha je nyní těsně před tiskem a on se rozhodl pro své věrné čtenáře z OP připravit akci, ve které si můžete knihu předobjednat za speciální ostrovní cenu. Z tohoto úspěchu, za kterým je nesmírně osobní dřiny, máme jako redakce velkou radost a autorovi blahopřejeme.

Poslední supr novinkou je nápad našeho spolupracovníka a autora Jaachima, který by rád pomalu rozjel něco jako "OP žurnalistiku". Co si pod tím představit? Můžeme prozradit, že vás v nejbližší době čekají originální rozhovory s oceněnými autory. Pokud chcete Jaachima v téhle aktivitě podpořit, napište mu nějakou pěknou povzbuzující zprávu.

A tím pro teď končíme, užívejte léta, pokud se tedy nevrátí jaro, čtěte, pište, milujte se a relaxujte.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

18. března 2018 | Milí čtenáři, tak jsme to dali! První opravdu erotický gay román v Česku Vesnický závod spatří pod patronací Ostrovních povídek světlo světa! A je to také díky vám, vašemu zájmu o původní povídkový cyklus, vašim pozitivním i kritickým komentářům, které autory poháněly v tvorbě, a nakonec i vaší podpoře v kampani.

Hithit oslava

Autory teď čekají tři měsíce intenzivní práce na dokončení korektur, grafiky a sazby, domluva s tiskárnami a distributory a rozeslání výsledného díla včetně odměn všem těm, kdo přispěli. Jejich snažení můžete sledovat na stránkách knihy, kde si také můžete knihu nezávazně předobjednat, pokud jste kampaň nestihli. Držme jim společně palce, aby vše zvládli a aby se jim podařilo dostat knihu třeba i na pult vašeho oblíbeného knihkupectví.

Jak jsme slíbili, hned po skončení kampaně se konečně vrháme na zhodnocení minulého roku, kdy jsme na našem serveru publikovali 124 originálních textů. Na základě vašeho hodnocení jsme z každé kategorie vybrali 5 z nich, aby se utkaly v anketě Povídka roku 2017.

V kategorii romantických povídek tu máme prvotinu Dilema slovenského autora R. Povídku Chlapec v mé náruči nám přinesl náš stálý autor Hrášek. Kde je on, nesmí chybět ani Saavik se svou povídkou V dobách dávno minulých a nebo oba zároveň a jejich povídka Zdravý rozum. Pětici doplňuje Dušan se svým pátým dílem série Vzpomínek.

Kategorii klasických povídek otevírá série Dredař na treku od nového autora Kev1000, následuje rychlovka Na cestě taktéž nového autora XYZ2345. Oslava narozenin je zatím jediný počin autora Liongale, zatímco honzik92, autor povídky Vůně zpocených svalů, má kontě texty hned tři. Pětici autorů uzavírá Kashttan se svou sérií Zažehnutí.

Série Cukrová hora od Troyata otevírá kategorii tvrďáren. Následuje opět Hráškův dvojdíl Králíček a hned dvě Petříkovy povídky s poetickými názvy Nejlepší kámoši přinuceni k vzájemnému sexu a Teploušem proti své vůli. Další pokračování Nudistické ubytovny od Filipa Svlečeného pak celou kategorii uzavírá.

Pokud jste mezi těmito povídkami nenašli tu svoji nejoblíbenější, nezoufejte a už teď hodnoťte povídky, které se vám líbí, aby se tu v dalším roce objevily ony. Teď už ale hlasujte, ať můžeme co nejdříve vyhlásit vítěze!

S přáním brzkého jara,
Redakce

SLOVO REDAKCE

3. března 2018 | Milí čtenáři, ač se to v těchto mrazech vůbec nezdá, jaro už klepe na dveře. Zatímco se stupnice venkovních teploměrů pomalu odrážejí ode dna, jiná stupnice na našem webu se dostává do varu. A je taky na čase! Vždyť crowdfundingová kampaň pro vydání románu Vesnický závod se dostává do své poslední třetiny. Ano, už jen dva týdny si můžete pořídit první opravdu gay erotický román v předprodeji za bezkonkurenčních 350 Kč i s poštovným.

vesnicky zavod anketa odpovedi

Ale to jestli nakonec kniha spatří světlo světa, záleží stále na vás. A protože jsme se minule ptali na váš názor, autoři pro vás připravili stručnou reakci na vaše odpovědi. Především by chtěli moc poděkovat všem těm, kteří už přispěli, jen díky vám má kampaň šanci v této závěrečné fázi uspět. Těm, kteří už se rozhodli, ale ještě otálejí, vkazují, že čím dřív přispějí, tím je větší šance na úspěch, neboť to přesvědčí další váhavce, že projekt uspěje. Těm, kdo čekají, až se kniha bude povalovat v sekci erotické literatury v místním knihkupectví, zase že speciální odměny i speciální cena jsou k dispozici jen teď. To je i odpověď pro ty, kterým kniha přijde moc drahá – levnější už to nebude! Ti, kdo se bojí a nesmí do lesa, si místo tištěné knihy mohou pořídit e-book, který nikdo nikde nenajde.

Těm, kdo si příběh už četli na našem serveru a kterým se líbil, autoři vzkazují, že ho ještě hodně vylepšili, a navíc přidali další kapitoly, které vnesou do celého příběhu nové světlo. No a těm, co se příběh zas tak moc nelíbil, vzkazujeme my z redakce, že jestli uspěje tahle kniha, bude to impuls pro zkusit vydat třeba zrovna vašeho oblíbeného autora.

A nakonec ultimátní návod pro ty, kdo netuší, jak si knihu pořídit: klikni sem, vyplň e-mail, jméno, příjmení, adresu a zvol způsob platby. Jakmile platba proběhne, můžeš si zvolit, zda přispěješ pod svým jménem, nebo anonymně. Kniha ti přijde poštou během června. Pokud bys chtěl raději e-book: klikni sem, vyplň e-mail, přezdívku a zvol způsob platby. Jakmile platba proběhne, zvolíš si anonymní příspěvěk a e-book ti přijde na e-mail také v červnu.

Více už toho dnes nestihneme, musíme vyřizovat záplavu povídek, která se nám tu nashromáždila – jen za poslední měsíc jsme jich vydali přes 20 – a to už je pořádná porce kvalitního čtení.

SLOVO REDAKCE

13. února 2018 | Milí čtenáři, tak tu máme předvečer svátku všech zamilovaných, a ačkoliv od našeho posledního příspěvku uplynuly sotva dva týdny, jsme tu zpět s čerstvými aktualitami a výzvou na vás čtenáře.

032 white bg sm2

Jak jste určitě všimli, crowdfundingová kampaň pro vydání románu Vesnický závod, založeném na bázi povídkové série z OP, je v plném proudu a už vybrala skoro polovinu cílové částky! To je ohromný úspěch, ale určitě nesmíme usnout na vavřínech, neboť získat druhou půlku bude ještě o něco obtížnější. A jelikož nám stejně jako na úspěchu tohoho historického projektu záleží na názorech vás, čtenářů, připravili jsme pro vás anketu, kde můžete nejen nám, ale hlavně autorům sdělit, co si o jejich počinu myslíte a proč se do něj svým příspěvkem zapojíte či nezapojíte.

Na základě vašich podnětů se autoři rozhodli vydat román i ve formě e-booku, což je ideální forma pro ty, kdo nechtějí nic dostávat poštou a chtějí zůstat v úplné anonymitě. Připomínáme pro ty, co se rozhodují pomalu, že už zbývá jen posledních pár kusů za opravdu exkluzivní cenu 300 Kč včetně poštovného.

A na závěr informaci pro ty, kdo vyčkávají na anketu Povídka roku. Nebojte, bude, jakmile skončí kampaň k románu, a určitě bude z čeho vybírat!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

28. ledna 2018 | Milí čtenáři, venku nudný omšelý leden, ale vroucí a slavnostní atmosféra uvnitř. Tak nějak se teď tady v redakci cítíme. Ostrovní povídky se ocitají hned u dvou milníků své více jak pětileté existence. Jedním z nich je jubilejní pětistá povídka publikovaná právě dnes. Pěkně číslicemi: 500. Půl tisícovky. Dva a půl řádu originálních děl, která nikde jinde nenajdete. Pět stovek unikátních autorských zamyšlení. Odhadem tři tisíce hodin lidského soustředění na psaní a korektury. Práce k osmdesátce autorů, které jste si na OP zobrazili 1 440 610 krát (ano, milion-a-půl-krát). A k tomu přesně 2724 komentářů a zpětných vazeb od vás, čtenářů. Stovky literárních hrdinů, kteří zde spatřili světlo světa. Tahle čísla nás dojímají a ne že ne :'-)

032 white bg sm2Druhým milníkem je blížící se publikace prvního románu na bázi povídkové série z OP: Vesnický závod. Klukům se podařilo dostat román jako projekt na crowdfundingový portál Hithit, kde jeho kampaň odstartuje za pár dní (odpočítávač výše). V románu vidíme víc než jen první krok OP z elektronického do skutečného světa. Může být ukázkou toho, že v Česku má tenhle nový žánr své místo. Že spojení erotiky a dobrého příběhu má svoje čtenáře. Může to být inspirací pro mnoho dalších autorů, může to literární klima v queer komunitě opravdu změnit. A to je snad pro každého redaktora, autora i čtenáře něco úžasného :-)

Jako malé poděkování dlouhodobé podpoře čtenářů OP se kluci rozhodli, že na Hithitu nabídnou prvních 30 knih za opravdu speciální ostrovní cenu. Nikdo jiný než vy o tom dopředu neví, takže pokud nezaspíte a knihu si včas objednáte, můžete mít tištěný Vesnický závod doma za hubičku. Díky, kluci!

Tak tedy: dospívajícím Ostrovním povídkám přejeme vše dobré, dlouhé zdraví a šťastné nakročení do nového období života – života bez akné, rozpačitosti a nové vyspělosti!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

18. ledna 2018 | Milí čtenáři, tohle Slovo nezačneme zmínkou o aktuálním počasí, protože to… no, neumíme. Kluci z Redakce nám půjčili tuhle prominentní plochu, abychom vás rychle o něco požádali. Upřímně: poslední měsíc nedokážeme myslet na nic jiného, a jak se odpočítávadlo nahoře blíží neúprosně k nule, pořád musíme přemítat, jestli jsme s přípravami na start hithitovské kampaně na něco nezapomněli. Určitě zapomněli, ale snad nepodstatného.

roznes letakyK věci. Podniknout úspěšnou kampaň na Hithitu není sranda. Proto potřebujeme, aby se o ní dozvěděli lidi z široké queer komunity u nás i na Slovensku. Kromě jiných cest, které připravujeme, jsou dvě, kde byste nám mohli ohromně pomoct: roznos letáků a sociální sítě. Pokud znáš nějaký queer podnik ve svém městě, stáhni si letáky, vytiskni je a rozstřihni. Jakmile 1. února nastartuje kampaň, vyraz na místo. Zeptej se obsluhy, jestli to můžeš rozhodit na stolky apod., můžeš připomenout, že projekt je komunitní, nekomerční a okoření naší queer scénu. Určitě nám dej vědět, že a kam jsi to roznesl, ať to nedáváme na stejná místa. Když k tomu přihodíš fotku podniku s letákem, uděláme z toho koláž a hodíme ji sem. Zajímavá jsou velká i menší města, kromě Brna a tak trochu Prahy nemáme zatím pokryté zhola nic. Ani Slovensko.

No a pokud hodíš status/zprávu na svůj Facebook, Twitter, Snapchat…, bude to taky geniální. Nejlépe sdílej odkaz na video nebo na náš web: http://vesnicky-zavod.eu/

Vaši Full.of a Leckdo

SLOVO REDAKCE

6. ledna 2018 | Milí čtenáři, je to tady! Omlouváme se všem, kterým to tak nepřijde, ale máme pocit, že tohle je historický moment pro Ostrovní povídky :-). Redakce se nedávno rozhodla podpořit autory Full.of a Leckdo v jejich odhodlání vydat jejich dobře známou sérii povídek Vesnický závod knižně prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit. Pokud se nám zadaří, bude to první publikace vydaná pod patronátem Ostrovních povídek – a dost možná ne vůbec poslední. Tohle by mohlo opravdu začít novou etapu vývoje vašich OP.

032 white bg sm2Autoři povídky výrazně přepracovali, některé kapitoly jsou dokonce napsané z gruntu znovu. Postavy jsou prohloubené, jednotlivé díly jakožto nové kapitoly jsou dobře navázané. Kniha bude také obsahovat zcela nové texty a bonusy, které vám autoři představí v únoru na stránkách projektu na Hithitu. Budeme rádi, pokud se rozhodnete si knihu pořídit a pomoci jí tak na svět.

Zároveň víme dobře, že vydat knihu na vlastní pěst je velmi těžké. Náklady na tisk a vazbu jsou vysoké a bez velkého nadšení člověka ta záplava práce snadno sejme. Proto jsme se rozhodli postarat se o mediální podporu na serveru a předali jsme kontakt na první čtenáře OP, kteří pomáhají s korekturami a s přípravou kampaně. Pokud by ses chtěl nějakým způsobem, byť sebemenším, na podpoře podílet, připravili jsme pro tebe přehledný návod, čím bys mohl hodně pomoct. Pokud máš jiný nápad, sem s ním a napiš nám o něm. Více informací o románu pro vás autoři připravili na stránkách knihy vesnicky-zavod.eu.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

30. prosince 2017 | Milí čtenáři, tak jsme to stihli! Jménem nás všech, kteří jsme pro vás Ostrovní povídky v roce 2017 připravovali, vám přejeme pořádného Silvestra se vším, co k němu podle vás patří, a úspěšné nakročení do ještě úspěšnějšího roku 2018! Ať vás provází síla, radost, tvořivost a moudrost a obklopují jen ti nej kluci! :-)

Vaše Redakce

pf2018