SLOVO REDAKCE

15. ledna 2017 | Milí čtenáři, pořád jsme si nezvykli a málem jsme to nestihli (ale ještě je leden, takže se to počítá): přejeme vám vše nejlepší do nového roku! Ať se vám podaří uskutečnit všechny vaše plány – a ať se vám daří vymýšlet uskutečnitelné plány! discobolos

Pořád jsme si na to nezvykli. Kolikátý je to už přelom roku, který s Ostrovními povídkami slavíme? Kolikátý Nový rok boříme nohy do rozehřátého písku, sledujeme kluky s nejistou chůzí po pláži snažíce se bojovat s ranní kocovinou svěžím mořským vzduchem. A vzpomínáme, co v Praze. A možná právě kvůli rozdílům v "podnebí" jsme si loni připadali jako tvůrci samizdatu. Ano, skutečného gay-erotického samizdatu, v němž nalézají útočiště texty, které stojí na pomezí mezi klasickou a erotickou literaturou. Povídky, které (ještě) nemají svou literární škatulku, a proto to mají v životě těžší. A uvědomili jsme si, že toto je něco, čeho si na Ostrovních povídkách nejvíc vážíme a co chceme i další rok rozvíjet, jak jen čas a energie Redakce a korektorů dovolí.

Jedna z věcí, která nás opravdu těší, je počet povídek v loňském samizdatu: bylo jich neuvěřitelných 129 originálních a kompletně revidovaných textů. To nejsou stovky, ale spíše tisíce stran. To je pořádná virtuální bichle. A čtenářů také není poskrovnu: povídky si přečte denně více jak 300 unikátních uživatelů. Myslím, že v tuto chvíli už můžeme všichni chápat Ostrovní povídky jako regulérní elektronické nakladatelství. A opravdu, kromě běžného publikování na našem serveru bychom rádi letos přišli s něčím opravdu novým: s tištěnou publikací. O co se bude jednat a zda se to nakonec opravdu podaří, se nechte překvapit.

A jak už se stalo tradicí s novým rokem, vyhlašujeme i letos anketu o Nejlepší povídku za rok 2016. Jelikož se loni sešlo tolik povídek, budeme netypicky vybírat mezi pěti povídkami v kategoriích Romantika a Klasika. Kategorii Romantika tento rok opanuje náš stálý autor Saavik, ať už sám (Konopiště, Slepá láska, Svět je malý), tak společně s Hráškem (Ostrov Kentaurů), doplňuje ho pak ještě série povídek Zakázaná láska od nového autora Eddie24. V kategorii Klasika máte možnost zvolit mezi závěrečnými povídkami sérií Vesnický závod (autorů full.of a Leckdo), Policejní hlídka (od Michala) a Lyžařský výcvik (od Good Guye) a dále mezi sérií V zajetí džungle od dvou posledně jmenových autorů a série Londýnské dobrodružství (od autora FentyXX). V kategorii Tvrďárna soutěží dvě povídky Filipa Svlečeného Nudistická ubytovna a Taneční kurz se sérií od Good Guye Mukl. Samostatnou kategorii Ostrovních povídek obsadil Paul se svými povídkami Tři mouchy jednou ranou, Já, Markus a César a ve spoluautorství s tom90 s povídkou Chci Toma. Za kategorii Romány posíláme alespoň čestné uznání jedinému loňskému románu Románová pohádka od MichalaHlasujte prosím vlevo, anketa změnila trochu formát, takže si s tím musíte poprvé pohrát.

Děkujeme, že jste po celou dobu s námi, že čtete a píšete povídky, že je opravujete (velký dík patří Filipovi Svlečenému, našemu výbornému korektorovi) a že nás propagujete. Díky tomu jsme přesvědčeni, že rok 2017 bude ještě úspěšnější než ten minulý.

Vaše Redakce

Komentáře  

+1 #1 Odp.: Slovo redakce 19Saavik 2017-01-17 19:21
Zdravím a všem Vám moc děkuju za hlasy.
Moc mne těší, že se vám moje povídky líbí, i když nejsem tak úplně jedním z vás.
Citovat