SLOVO REDAKCE

21. dubna 2018 | Milí čtenáři, jaro skončilo, léto je tu. Naplno a bez vytáček, o dva měsíce dříve. A to s sebou přináší výhody, o kterých jsme fantazírovali už v mnoha Slovech redakce: trička přes rameno, koupaliště, kraťasy na půl žerdi… A k těmto dobrým zprávám se přidávají i vaše Ostrovní povídky se svou pozitivní troškou do mlýna.

Ano, vyhlašujeme dlouho očekávanou anketu o nejlepší čtenářskou povídku roku 2017. (Úvodní triumfální znělka s podtóny bombastičnosti.) Je nám ctí vám vyhlásit, že romantickou povídku roku si odnáší naše autorská stálíce Hrášek za Chlapce v mé náruči – gratulujeme! Pokud se přesuneme do kategorie klasických povídek, vavříny si s přehledem vysloužil Kev1000 se svým Dredařem na treku – doufáme, že to pro tebe bude velké povzbuzení do další tvorby, gratulujeme! A kategorii tvrďáren opanovala rozsáhlá série Cukrová hora od Troyata – taktéž se přidáváme ke gratulaci! Všem autorům odměníme povídky, tak jako obvykle, odznáčkem a oceněním, kterým se jednou pro vždy zapsali do síně slávy OP :-).

Já, Inrův dědic - obálkaDruhá dobrá zpráva, kterou jsme si pro vás přichystali, nás přesouvá od publikací elektronických děl k těm fyzickým, papírovým. Ať už se vám to zdá sebeneuvěřitelnější, tak po Vesnickém závodu od Full.ofa a Leckda si další povídková série původně publikovaná na OP prošlapala trnitou cestu k fyzické publikaci ve formě knihy. Je jí román Já, Inrův dědic od autora Michala, která vychází z oblíbené Románové pohádky. Michalova kniha je nyní těsně před tiskem a on se rozhodl pro své věrné čtenáře z OP připravit akci, ve které si můžete knihu předobjednat za speciální ostrovní cenu. Z tohoto úspěchu, za kterým je nesmírně osobní dřiny, máme jako redakce velkou radost a autorovi blahopřejeme.

Poslední supr novinkou je nápad našeho spolupracovníka a autora Jaachima, který by rád pomalu rozjel něco jako "OP žurnalistiku". Co si pod tím představit? Můžeme prozradit, že vás v nejbližší době čekají originální rozhovory s oceněnými autory. Pokud chcete Jaachima v téhle aktivitě podpořit, napište mu nějakou pěknou povzbuzující zprávu.

A tím pro teď končíme, užívejte léta, pokud se tedy nevrátí jaro, čtěte, pište, milujte se a relaxujte.

Vaše Redakce

Komentáře  

+1 #3 Odp.: Slovo redakce 32zmetek 2018-04-28 21:35
Cituji Michal:
...neskonalé posílám do redakce za mediální podporu pro mou knihu. Protože i ti, co na Ostrovních přečetli Románovou pohádku, v ní najdou spoustu nového. Sledujte www.jainruvdedic.cz. A gratulace míří všem autorům vítězných povídek roku.

:-) budu se těšit :-)
Citovat
+2 #2 Rovněž díky...Michal 2018-04-28 21:23
...neskonalé posílám do redakce za mediální podporu pro mou knihu. Protože i ti, co na Ostrovních přečetli Románovou pohádku, v ní najdou spoustu nového. Sledujte www.jainruvdedic.cz. A gratulace míří všem autorům vítězných povídek roku.
Citovat
+1 #1 Díky!Jaachim H. T. 2018-04-22 16:23
Díky, kluci za promo! :D
Každá otázka, která by vás napadla na někoho z trojice vítězů, je vítána v mém mailboxu tady na OP! :)
Citovat