SLOVO REDAKCE

28. ledna 2018 | Milí čtenáři, venku nudný omšelý leden, ale vroucí a slavnostní atmosféra uvnitř. Tak nějak se teď tady v redakci cítíme. Ostrovní povídky se ocitají hned u dvou milníků své více jak pětileté existence. Jedním z nich je jubilejní pětistá povídka publikovaná právě dnes. Pěkně číslicemi: 500. Půl tisícovky. Dva a půl řádu originálních děl, která nikde jinde nenajdete. Pět stovek unikátních autorských zamyšlení. Odhadem tři tisíce hodin lidského soustředění na psaní a korektury. Práce k osmdesátce autorů, které jste si na OP zobrazili 1 440 610 krát (ano, milion-a-půl-krát). A k tomu přesně 2724 komentářů a zpětných vazeb od vás, čtenářů. Stovky literárních hrdinů, kteří zde spatřili světlo světa. Tahle čísla nás dojímají a ne že ne :'-)

032 white bg sm2Druhým milníkem je blížící se publikace prvního románu na bázi povídkové série z OP: Vesnický závod. Klukům se podařilo dostat román jako projekt na crowdfundingový portál Hithit, kde jeho kampaň odstartuje za pár dní (odpočítávač výše). V románu vidíme víc než jen první krok OP z elektronického do skutečného světa. Může být ukázkou toho, že v Česku má tenhle nový žánr své místo. Že spojení erotiky a dobrého příběhu má svoje čtenáře. Může to být inspirací pro mnoho dalších autorů, může to literární klima v queer komunitě opravdu změnit. A to je snad pro každého redaktora, autora i čtenáře něco úžasného :-)

Jako malé poděkování dlouhodobé podpoře čtenářů OP se kluci rozhodli, že na Hithitu nabídnou prvních 30 knih za opravdu speciální ostrovní cenu. Nikdo jiný než vy o tom dopředu neví, takže pokud nezaspíte a knihu si včas objednáte, můžete mít tištěný Vesnický závod doma za hubičku. Díky, kluci!

Tak tedy: dospívajícím Ostrovním povídkám přejeme vše dobré, dlouhé zdraví a šťastné nakročení do nového období života – života bez akné, rozpačitosti a nové vyspělosti!

Vaše Redakce

Komentáře  

0 #1 Roznos letáků v PrazeLeckdo 2018-01-29 19:44
Kdyby se někdo chtěl přidat k roznosu letáků v Praze, bylo by to super! Moc děkujeme za jakoukoliv podporu.
Citovat