• B.J. Bass
Stylromantika
Datum publikace5. 6. 2019
Počet zobrazení829×
Hodnocení4.70
Počet komentářů4

Ráno po dojebanej večeri som nemal o nič lepšiu náladu, preto po príchode do roboty som iba oznámil šéfovi, že si beriem minimálne dva týždne dovolenky. Ten nič nenamietal, práve naopak. Bol rád, že si konečne vyberiem dovolenku, ktorú by mi aj tak nepreplatili. Ešte som nevedel, kam pôjdem a čo budem robiť, jediné, čo som vedel, že nemôžem ostať v tom byte. Nie kvôli Ondrejovi, ale kvôli Lackovi. Ako som sa mohol do neho zamilovať a nevideť, že to, čo robíme, nemá žiadnu budúcnosť?

Večer som sa vrátil domov na rozvaleného Ondreja pred telkou. Ani neviem, či som sa mu pozdravil predtým, ako som vklzol do svojej izby. Vynechal som večeru, na ktorou som nemal žiadnu chuť. Laco mi bez klopania vošiel do izby, keď som bol v polovičke balenia cestovnej tašky. Nakoľko som nemal náladu sa s ním rozprávať, iba som mu stroho povedal, že odchádzam bez toho, aby som si vybral slúchadlá z uší. Neviem, kedy odišiel z izby, keďže som sa mu otočil chrbtom.

Ráno som nasadol na prvý vlak smerujúci do nášho krajského mesta, v ktorom som u známeho strávil nasledujúce dva týždne. Program som nemal žiaden, a preto som skoro každý druhý večer trávil v posteli niekoho iného. Veď čo je lepšie na srdcebôľ, ako to vyjebať zo seba? Najhoršie na celej situácii bolo, že som sa nehneval na Laca, ale na seba. Veď sme neboli párom a nikdy sme sa nebavili o tom, že by chcel nejaký vzťah so mnou. Čo viem, je naďalej heterákom, ktorý iba spal so svojim spoolubývajúcim. Proste experimentoval so mnou.

„Povieš mi, čo ťa tak štve, alebo to budem musieť z teba vytiahnúť? Viem, že sme sa dlho nevideli, ale znova robiš to isté ako na intráku, keď sa s tebou rozišiel Marek. Spal si s každým, kto ti prišiel do cesty, a nakoniec si aj tak plakal na mojom ramene,“ začal na mňa zhurta predposledné ráno Jakub, kamarát zo študentských čias.

„Zamiloval som sa do svojho zjavne hetero spolubývajúceho. Ako myslel som si, že je bi, potom čo sme začali spávať v jednej posteli.“

„Počkať tak je alebo nie je heterák?“ skočil mi do toho.

Začal som mu znova vysvetľovať celý príbeh, ako sme sa zoznámili s Lackom, kedy som zistil, že som do neho zamilovaný, a ako sme začali spávať v jednej posteli.

Posledný večer svojej dovolenky som nestrávil v nikoho posteli, ale s Jakubom sme zašli na večeru a do kina. Poukazoval mi mesto a po filme sme si ešte sadli do jednej kaviarne, kde zhodou okolností boli aj jeho známi.

„Už som si myslel, že sa nevrátiš,“ bolo prvé, čo mi povedal Laco po mojom návrate. Iba som pokrčil ramenami, ale neodpovedal som. „To sa so mnou už nebudeš ani rozprávať? Viem, dojebal som to, kľudne sa na mňa hnevaj, koľko chceš, ale komunikuj so mnou, prosím,“ znel a vyzeral zdrvene.

„Hľadám si nové bývanie,“ musel som sa mu otočiť chrbtom, keďže sa mi zlomil hlas, keď som to vyslovil nahlas.

„To som až tak dojebal? Ako ťa presvedčím, aby si ostal? Povedz mi, čo mám spraviť, a urobím to,“ prenasledoval ma ako šteňa.

„Neviem, či tu dokážem ostať po tom, čo sa stalo. Nezaujíma ma, čo si o mne myslí tvoj prijebaný homofóbny kamarát, ale to, že si sa ku tomu postavil, ako by byť gayom bola najhoršia vec na svete, ma ranila viac ako čokoľvek iné za posledné roky. Proste neviem, či sa to môže medzi nami dať doporiadku alebo nie. Potrebujem, aby si ma nechal,“ neskrýval som svoje slzy.

„Chceš, aby som mu povedal o nás? Môžem mu zavolať teraz hneď, ak ťa tým presvedčím, aby si ostal,“ vyťahoval telefón z vrecka, ale zastavil som ho.

„Čo mu chceš povedať? Že si mal nutkanie vyskúšať si, aké to je, ak ťa spraví chlap?“ nechápavo som sa na neho pozrel. „Veď nebolo a nie je žiadne my. Iba si bol zmätený po x-tom rozchode s Veronikou a potreboval si niekoho do postele, nič viac. Iba si využil, že som bol na blízku,“ neviem, koho som sa snažil viac presvedčiť, či Laca alebo seba.

„Niečo sa medzi nami začalo a nezapieraj to. Vieš dosť dobre, čo k tebe cítim.“

„Jediné čo viem, je to, čo k tebe cítim ja. O tvojich pocitoch neviem, ale už si nie som istý, či o nich chcem vôbec vedieť. Hlavne po tom, ako si sa zachoval, keď tu bol ten kokot.“

„Spanikáril som, ok? Nikdy predtým som nemal vzťah s chalanom a v živote som si ani nepomyslel, že sa raz do nejakého zamilujem. Daj mi čas do konca roka, aby som všetko napravil,“ nebol som jediný so slzami v očiach. „Prosím.“ Vôbec som nevnímal, čo povedal po vyznaní lásky. Zamiloval sa do mňa? Kedy? Prečo mi to nepovedal skôr? Prečo sa potom zachoval pred Ondrejom tak, ako sa zachoval?

Pravdu, že zatiaľ peniaze, čo som mal nasporené, som „prejebal“ na svojej dovolenke a nemám na to, aby som sa odsťahoval, som mu nepovedal. Bolo mi jasné, že minimálne tri-štyri mesiace ešte budeme bývať pod jednou strechou.

Ďalšie dni po mojom návrate sme sa s Lacom navzájom jeden druhému vyhýbali. Až cez víkend sme boli obaja naraz v byte dlhšie ako dve hodiny bez toho, aby sme museli na druhý deň vstavať.

„Toto je na hlavu. Prestaňme sa tváriť, akoby sme sa nepoznali a boli iba nejaký spolubývajúci, čo sa nepoznajú,“ vtrhol mi do izby bez klopania Laco v nedeľu doobeda, keď som sa práve rozhodoval, čo na seba, aj keď som nemal v pláne nikam ísť. Znova ma začala prepadať depka z jesenného počasia a nechcelo sa mi ani variť si obed.

„Ako chceš, aby sme sa tvárili? Ty ako heterák a ja buzna, ktorá sa do teba zamilovala?“ opýtal som sa ho bez okolkov.

„Evidentne ťa ešte stále trápi, čo sa stalo. Tak znova ti pripomeniem, že som sa zachoval ako kokot. Čo viac odomňa chceš?“

„Našiel som si nové bývanie,“ nemám rád konfrontácie, preto som rýchlo zmenil tému. Klamal som, keďže som nové bývanie ani nezačal hľadať.

Keď treskol mojimi dverami, došlo mi, že sa správam ako decko. Dúfal som, že sa vráti, ale hodina prešla bez toho, aby som ho počul čo i len v obývačke, nieto ešte pri svojich dverách. Možno som ho vyhnal z bytu. Chcel som, aby niečo spravil, ale sám som nevedel, čo to má byť. Na moje prekvapenie však do ďalšej polhodiny zaklopal na mojich dverách, aby mi oznámil, že sa mám obliecť, lebo ideme na neskorý obed.

Hodnocení
Příběh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 hlasů)
Vzrušení: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 hlasů)
Originalita: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 hlasů)
Sloh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (15 hlasů)
Celkem: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 hlasů)

Autoři povídky

Celé jméno-
Věk30
Autor

Nezapomeň napsat komentář, a podpořit tak další publikaci autora!

Komentáře  

+1 #4 Odp.: Secret Love III.B.J. Bass 2019-06-08 22:35
Cituji david80xx:
Líbí se mi jak píšeš. Je pravda, že už pro mne slovenština není úplně komfortní na čtení. Před pár (spíš několika páry let) jsem četl slovensky i romány, ale teď si dám práci a najdu to v ČJ.
Některé věci možná nejsou úplně můj hrnek kakaa, ale tohle se mi líbí moc.
Kradu všechno, co tady je a tobě jsem přidělil samostatný soubor. :-). Samostatnou složku mají zatím tři. Když budeš psát častěji, asi taky dostaneš svoji, hezky každé dílo zvlášť.

Jéééé,j to isté som robil aj ja pred rokmi ("kradol" diela) :D. Teraz nečítam nič a v niakom jazyku (v posledných rokoch je mi najbližšia angličtina, potom čeština a až tak slovenčina - ak ide o čítanie), lebo minule som začal písať poviedku a v polke, keď sa mi to zdalo byť povedomé, som prišiel nato, že píšem niečo čo som predtým čítal od iného autora :lol:
Citovat
+6 #3 Odp.: Secret Love III.david80xx 2019-06-07 19:37
Líbí se mi jak píšeš. Je pravda, že už pro mne slovenština není úplně komfortní na čtení. Před pár (spíš několika páry let) jsem četl slovensky i romány, ale teď si dám práci a najdu to v ČJ.
Některé věci možná nejsou úplně můj hrnek kakaa, ale tohle se mi líbí moc.
Kradu všechno, co tady je a tobě jsem přidělil samostatný soubor. :-). Samostatnou složku mají zatím tři. Když budeš psát častěji, asi taky dostaneš svoji, hezky každé dílo zvlášť.
Citovat
+3 #2 Odp.: Secret Love III.B.J. Bass 2019-06-07 17:19
Cituji zmetek:
Tak jo. Vím, že koment potěší (často, podle toho, jaký je). Nechtěl jsem být zase první, ale nevydržel jsem to. Těším se na čtyřku.
:lol:

Jednoznačne to poteší, ale už čakám na nejakú kritiku :lol: :lol: :lol: (nešetrite ma po štvrtej časti ;-) )
Citovat
+4 #1 Odp.: Secret Love III.zmetek 2019-06-07 16:50
Tak jo. Vím, že koment potěší (často, podle toho, jaký je). Nechtěl jsem být zase první, ale nevydržel jsem to. Těším se na čtyřku.
:lol:
Citovat