SLOVO REDAKCE

3. května 2017 | Milí čtenáři, možná vás to už taky nejednou napadlo. Jak to, že jsou Ostrovní povídky tak krásně čisté, bělostné, v jednoduchém a přehledném designu? Jak to, že se mi tady texty čtou o tolik lépe než jinde? Jak to, že ty stránky vypadají tak uceleně? Jak to, že na Ostrovních povídkách můžu přečíst i delší text a moje pozornost netěká? Odpověď je jednoduchá: na stránkách totiž není žádná reklama. I když nám ji už některé společnosti vnucovali. Nikdy nebyla a snad ani nebude!

discobolos

Ano, opravdu. Nic tu na vás nebliká, nic nevyskakuje, nevysouvá se z boku, nepřehrává otravná videa a v horším případě nespouští zvuky. A teď se zamyslete, kolik znáte v dnešní době nevýdělečných webů, které nemají vůbec žádnou reklamu... Ano, snažíme se to dělat jinak než ostatní, nekomerčně a zdarma a prostě od začátku projektu (bože, v létě to bude pět let!) platí všechny náklady na provoz a rozvoj stránek redakce sama.

Nedávno nás napadlo, že by možná leckdo z vás chtěl na provoz stránek přispět, byť i jen symbolicky. Ať už jako akt solidarity, nebo jako chytrou podporu udržet web dlouhodobě bez reklam a v provozu. Proto dnes přinášíme novinku (ano, Modří si už pod menu vlevo všimli a vědí): možnost přispět rychle, jednoduše a bezpečně kartou přes tlačítko Donate (daruj) služby PayPal. A jako poděkování pro podporovatele jsme připravili několik odměn, mezi nimi jednu skutečnou specialitu, o které jste možná už snili, ale nikdy ji nevyslovili nahlas ;-). Přečtěte si o nich a budeme rádi, když se rozhodnete téhle možnosti využít.

Gravajn dankojn!

Vaše Redakce